Venemaa Loomine. Gorbatšovi vabadusest Putini sõjani

Venemaa Loomine. Gorbatšovi vabadusest Putini sõjani

Autor: Arkadi Ostrovski

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Venemaa ajalugu
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.90€
Hetkel pole saadaval
Apollo
1.99€
Osta
Kui Nõukogude Liit 1991. aastal lagunes, täitus maailm lootusega uueks ajastuks, kus Venemaa võtaks suuna demokraatiale ja turumajandusele. Kuidas on aga võimalik, et riik, mis astus julgeid samme vabaduse suunas, on muutunud autokraatlikuks jõuks, mis seisab vastamisi lääneriikidega ja mille tegevus ulatub kaugemale oma piiridest, kasutades selleks infosõda ja meediamanipulatsioone?

Arkadi Ostrovski, tunnustatud ajakirjanik ja The Economist'i Moskva korrespondent, on kirjutanud põhjaliku ja kaasahaarava teose "Venemaa Loomine. Gorbatšovi vabadusest Putini sõjani", mis heidab valgust sellele dramaatilisele muutusele. Raamat, mis on pälvinud maineka Orwelli auhinna, viib lugeja tagasi külma sõja lõppemise järgsesse aega, et uurida Venemaa sisepoliitilisi pöördeid ja rahvusvahelise areeni mõjutusi, mis on viinud riigi praeguse režiimi sünnini.

Ostrovski kasutab oma aastatepikkust kogemust ja süvitsi minevat analüüsi, et selgitada, kuidas Vladimir Putin on suutnud oma võimu kindlustada, rakendades hübriidsõja taktikat ja teostades sõjalisi sekkumisi väljaspool oma riigi piire. Autori otsekontaktid Venemaa võimuladvikuga ja tema enda kogemused annavad teosele erakordse sügavuse ja usaldusväärsuse.

Sinu jaoks, kes sa oled huvitatud rahvusvahelistest suhetest, ajaloost ja poliitikast, on see raamat hindamatuks allikaks, et mõista Venemaa keerulist teekonda ja selle mõju maailmapoliitikale. "Venemaa Loomine" ei ole lihtsalt ajaloo ümberjutustus; see on teravmeelne analüüs ja sügavuti minek kaasaegse Venemaa hingeellu.