VENEMAA LÜHIAJALUGU. PAGANATEST PUTININI

VENEMAA LÜHIAJALUGU. PAGANATEST PUTININI

Autor: Mark Galeotti

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Venemaa ajalugu
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
6.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas Venemaa on kujunenud selliseks riigiks, nagu ta täna on? Mark Galeotti raamat "Venemaa lühiajalugu: paganatest Putinini" on sügav sukeldumine selle keerulise ja vastuolulise riigi minevikku, mis aitab mõista ka selle olevikku ja võimalikku tulevikku.

Venemaa on riik, mille piirid ja identiteet on pidevas muutumises. Ta asub Euroopa ja Aasia vahelisel ristteel, mis on loonud unikaalse kultuurilise ja poliitilise maastiku. Galeotti, kes on tunnustatud Venemaa ekspert, avab lugejatele ukse Venemaa ajaloo labürinti, kus kohtuvad legendid ja reaalsus, suursugusus ja allakäik.

Raamatus viib autor meid läbi Venemaa ajaloo erinevate perioodide, alates varastest aegadest ja lõpetades tänapäevaga. Ta toob esile nii Ivan Julma ja Katariina Suure valitsemisajad kui ka Romanovite dünastia tõusud ja mõõnad, Oktoobrirevolutsiooni, Külma sõja keerdkäigud, Tšernobõli katastroofi ja Nõukogude Liidu kokkuvarisemise. Samuti ei jäta ta puudutamata Vladimir Putini tõusu ja tema mõju Venemaa praegusele olukorrale.

Mark Galeotti on oma ala asjatundja, kes on Venemaad põhjalikult uurinud, seal õpetanud ja loenguid pidanud. Ta on Praha Rahvusvaheliste Suhete Instituudi külalis-vanemteadur ning tema teadmised ja kogemused Venemaast on muljetavaldavad. Raamat "Venemaa lühiajalugu: paganatest Putinini" on kirjutatud autoriteetse ja kaasahaarava häälega, mis muudab keeruka ajaloo mõistmise lihtsamaks ja paeluvamaks.

Kui olete huvitatud Venemaa ajaloost ja soovite mõista selle riigi tänast päeva, siis on see raamat just teile. See ei ole lihtsalt ajaloo ülevaade, vaid ka analüüs sellest, kuidas minevik mõjutab tänast päeva ja tulevikku. Avastage Venemaa lugu koos Mark Galeottiga ja saage osa tema põhjalikest teadmistest.