Vihma ja kurbuse maja

Vihma ja kurbuse maja

Autor: Janika Läänemets

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Luule
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.95€ / 9.45€
Osta
Kas oled valmis sukelduma poeetilisse maailma, kus vihm ja kurbus on sama loomulikud kui hingetõmbed? Janika Läänemetsa esikkogumik "Vihma ja kurbuse maja" viib sind teekonnale, mis on sama palju seotud looduse ilu ja karmusega kui inimese sisemise maailmaga.

See raamat on justkui avatud uks mälestuste ja unistuste labürinti, kus igal sammul võid kohata midagi ootamatut. Läänemetsa sõnad joonistavad ette pildid mahajäetud küladest ja hõredaks jäänud metsadest, kus iga puu ja kivi tundub olevat täis lugusid.

Armastuse keerukus ja minajutustaja vahetu suhe religiooniga on teemad, mis põimuvad luuletustesse sama loomulikult kui muinasjutud ja legendid, millest autor ammutab inspiratsiooni. Läänemetsa poeesia on justkui peegel, mis peegeldab tagasi meie endi tunded ja mõtted, andes neile uue kuju ja värvi.

Kui sa oled kunagi tundnud, et vihmapiisad võivad olla suured nagu kivid ja et tuul võib pöörata sinu maailma pea peale, siis "Vihma ja kurbuse maja" kõnetab sind sügavalt. See on raamat, mis ei jäta sind ükskõikseks, vaid kutsub sind kaasa elama iga rea ja sõnaga.

Janika Läänemets on loonud midagi enamat kui lihtsalt luulekogu – ta on loonud kogemuse, mis jääb sinuga kauaks pärast viimase lehekülje keeramist. Kui oled valmis avastama uusi maailmu enda sees ja enda ümber, siis võta "Vihma ja kurbuse maja" kätte ja lase end viia selle lummavate sõnade poolt.