VIII olümpiamängud Pariis 1924

VIII olümpiamängud Pariis 1924

Kirjastus: STOPPER

Kategooria: Sport
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
29.50€
Osta
5. juulil 1924 avati Pariisis VIII suveolümpiamängud, kus Eesti oli esindatud 44 sportlasega – see oli suurim delegatsioon, mille Eesti kahe maailmasõja vahelisel perioodil olümpiamängudele saatis. Koju naasti kuue medaliga, millest üks oli kuld. Selle võitis 10. juulil Võrumaalt pärit maadleja Eduard Pütsep, kes tõi Eestile esimese olümpiakulla maadluses. Lisaks jäävad mänge meenutama Eesti jalgpallimeeskonna osalemine, kahe mehe medalivõit ühel alal ja nelja kümnevõistleja start.

Pariisi mängud olid täis meeldejäävaid hetki: Soome sportlaste erakordne edu, tulevase Tarzani Johnny Weissmulleri kuldmedalid, jalgpalli esimene suurturniir ja Uruguai meeskonna triumf, Hiina nulliga lõppenud olümpiadebüüt, pingelised vehklemisduellid, tennise tippmängijate osavõtul toimunud luigelaul ja lätlaste võiduga lõppenud maleolümpia. Need kirevad mängud, mis toimusid kaasaegse olümpialiikumise rajaja parun Pierre de Coubertini kodulinnas, tähistasid paljude spordialade jaoks uue arenguetapi algust. Ja Eesti mängis selles olulist rolli.

Kui oled huvitatud olümpiamängude ajaloost ja Eesti sportlaste saavutustest, siis "VIII olümpiamängud Pariis 1924" on raamat, mis pakub põhjalikku ja kaasahaaravat ülevaadet. See on väärtuslik täiendus igale spordihuvilise raamaturiiulile.

Sarjas seni ilmunud:
- VII olümpiamängud Antwerpen 1920
- X olümpiamängud Los Angeles 1932
- I taliolümpiamängud Chamonix 1924