Viimane rong Moskvasse

Viimane rong Moskvasse

Autor: René Nyberg

Kirjastus: ARGO

Kategooria: Maailma ajalugu
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
"Viimane rong Moskvasse" on René Nybergi südantliigutav teos, mis viib lugeja ajaloolisele rännakule läbi 20. sajandi keerukate sündmuste. Raamat räägib tõestisündinud loo Josef Jungmanist ja tema naisest Maschast, kes põgenesid viimasel hetkel Nõukogude Liidu kaudu, et pääseda peatsest Saksa okupatsioonist. Nende ohtlik teekond algas Riia raudteejaamast 1941. aasta suvel ning kulges läbi Venemaa avaruste Kasahstani, sealt edasi Iraani ja Palestiina, kuni nad lõpuks leidsid tee tagasi kodulinna Riiga.

Raamat ei ole pelgalt ajalooline dokument, vaid ka sügavalt isiklik lugu, mis peegeldab autor René Nybergi enda perekonna ajalugu. Nyberg, kes on hinnatud diplomaat ja Soome endine suursaadik nii Venemaal kui ka Saksamaal, uurib oma ema keerulist otsust loobuda oma juudi usust armastuse nimel. See valik tõi kaasa perekonna ja kogukonna hukkamõistu, mida autor kirjeldab kui "aumõrva".

"Viimane rong Moskvasse" pakub Sulle, hea lugeja, võimalust sukelduda ajaloo keerdkäikudesse ning kogeda armastuse ja ellujäämise lugu, mis on tihedalt põimunud Soome, Baltimaade ja Nõukogude Liidu ajalooga. See on raamat, mis ei jäta Sind külmaks, pakkudes ühtaegu nii ajaloolist teadmist kui ka emotsionaalset kaasaelamist.