VIIRASTUSTE PÄEV

VIIRASTUSTE PÄEV

Autor: David Šahar

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas 1930. aastate Jeruusalemm võis tunduda? David Šahari romaan "Viirastuste päev" viib teid ajas tagasi, et avastada selle ajastu keerukaid suhteid ja ideoloogiaid. Teos on osa Šahari hinnatud romaanitsüklist "Purunenud anumate palee", mis ammutab inspiratsiooni juudi müstikast ja kujutab endast katkist maailma, mille killud meie ees laiali on.

Romaani peategelased on kultuuride ja klasside piiridel balansseerivad Daud ibn Mahmud, araablasest autojuht, ja Lea Himmelsach, saksa töösturiperekonna marksismiusku tütar. Lea, kes püüab avada araabia talupoegade silmi "klassiteadvuse valgusele", on keeruline ja vastuoluline tegelane, kelle püüdlused põimuvad iroonia ja tragöödiaga. Tema lugu on õpetlik näide sellest, kuidas head kavatsused võivad viia ettenägematute ja hävitavate tagajärgedeni.

Šahar, keda on võrreldud nii Marcel Prousti kui ka Lawrence Durrelli loominguga, on loonud teose, mis on korraga irooniline, esteetiline, erootiline, ühiskonnakriitiline ja müstiline. Tema sulejäljel rändamine on nagu killukeste kokkukogumine, et taastada maailma terviklikkus. "Viirastuste päev" ei ole lihtsalt ajalooline romaan, vaid ka sügavalt filosoofiline ja psühholoogiline uurimus inimlikkusest.

Kui olete lugenud ja armastanud "Suve Prohvetite tänaval" või "Krahvitari päeva", siis "Viirastuste päev" pakub teile taas võimalust sukelduda Šahari rikkalikku ja mitmekihilisse maailma. See on teos, mis on ajatu, olles osa iisraeli kirjanduse raudvarast, mida jätkuvalt tõlgitakse ja uuritakse. Avastage ise, kuidas Šahari sõnad võivad teid puudutada ja teie arusaamu avardada.