VÕÕRAMAALANE. REISIROMAAN NOVELLIDES

VÕÕRAMAALANE. REISIROMAAN NOVELLIDES

Autor: Mare Grau

Kirjastus: PETRONE PRINT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2012 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas on elada võõral maal, kus iga päev on seiklus ja iga tänavanurk jutustab oma loo? "Võõramaalane. Reisiromaan novellides" on Mare Grau südamlik teos, mis viib sind rännakule läbi aja ja ruumi, kus Eesti tüdruk Anna avastab enda jaoks Londoni võlu ning armub, et seejärel jätkata oma teekonda Prantsusmaale, mehe kodumaale, mis pakub uusi väljakutseid ja avastamisrõõmu.

Anna lugu on põimitud salapäraste sündmustega, kui ta juhuslikult leiab tuntud professori märkmed, kes oli kirjutanud romaani oma esivanematest, kes 19. sajandil Inglismaale saabusid. Need märkmed ei jäta Annat rahule ja ta otsustab võtta enda peale ülesande kirjutada professori poolelijäänud teos lõpuni – omal moel. See on lugu, mis räägib mitte ainult armastusest ja avastamisest, vaid ka identiteedist, juurtest ja kuuluvustundest.

Mare Grau, kes ise on tundnud Londoni mõju oma elule, peab seda linna oma teiseks alma mater'iks, Tartu ülikooli kõrval. Tema lood Anna elust võõramaalasena Londonis on ühtaegu nii isiklikud kui ka universaalsed, sest nad käsitlevad igavest küsimust: kui palju me tegelikult mäletame oma esivanemaid ja nende päritolu?

See raamat on justkui austusavaldus nii Londonile kui Prantsusmaale, Mare Grau uuele kodumaale, ja mälestusmärk Vanale Euroopale. See on teekond iseenese leidmise poole, läbi keelte ja kultuuride virvarri, mis tõestab, et olenemata ajast ja kohast, oleme me kõik inimesed, kes otsivad oma kohta maailmas.

"Võõramaalane. Reisiromaan novellides" on kirjutatud sinule, kes sa armastad lugusid, mis räägivad inimeste seiklustest ja eneseleidmisest, ning kes hindad kultuuridevahelist suhtlust ja ajaloo sügavust. Avasta Anna lugu ja leia tükike iseendast igas peatükis.